I Naukowo-Szkoleniowa Krajowa Konferencja Biobanków Polskich

Miejsce:

Wydział Farmaceutyczny z Oddziałem Analityki Medycznej UMW we Wrocławiu

Informacje:

Ustalenie stanu faktycznego w zakresie infrastruktury i planów na jej rozwój, wymiana spostrzeżeń i doświadczeń - to główne założenia konferencji dotyczącej polskich biobanków, która w październiku odbędzie się na naszej uczelni.

I Naukowo-Szkoleniową Krajową Konferencję Biobanków Polskich zaplanowano od 13 do 14 października na Wydziale Farmaceutycznym z Oddziałem Analityki Medycznej. Jej organizatorem jest Konsorcjum BBMRI.pl należące do europejskiej sieci Biobanking and Biomolecular Resources Research Infrastructure – European Research Infrastructure Consortium (BBMRI-ERIC). Zrzesza ono obecnie siedem polskich biobanków.

Bezpłatna konferencja skierowana jest do osób zainteresowanych biobankowaniem i prowadzeniem badań z wykorzystaniem materiału biologicznego. Wśród poruszanych tematów nie zabraknie praktycznych zagadnień dotyczących prowadzenia biorepozytoriów - jak choćby zarządzanie jakością, poruszane będą także kwestie prawne i bioetyczne. Uczestnicy będą mieli możliwość zobaczyć prezentacje biobanków niezrzeszonych obecnie w Konsorcjum BBMRI.pl a także poznać realia współpracy z sektorem biznesowym reprezentowanym przez firmy farmaceutyczne.

Harmonogram spotkania.

Organizatorami konferencji są: Członkowie Konsorcjum BBMRI.pl, Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu oraz Wrocławskie Centrum Badań EIT+.
Konferencja objęta jest patronatem honorowym Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza i Krajowej Izby Diagnostów Laboratoryjnych.
Udział w konferencji jest bezpłatny.

Szczegóły i rejestracja na stronie www.bbmri.pl.