Zdobyliśmy dwa granty w ramach „Diamentowego Grantu”

Klaudia Bardowska i Dawid Przystupski zostali tegorocznymi laureatami konkursu "Diamentowy Grant" z ramienia naszej uczelni, organizowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Na realizację projektów otrzymali po 220 tys. zł. 

W tegorocznej edycji „Diamentowego Grantu” wyłoniono 85 laureatów, których projekty uzyskały ocenę końcową nie mniejszą niż 85 punktów.

Dawid Przystupski będzie realizował swój projekt badawczy pt. „Sonoporacja jako nowoczesna metoda modulacji błon komórek nowotworowych przewodu pokarmowego w terapii przeciwnowotworowej” w Katedrze i Zakładzie Biologii Molekularnej i Komórkowej na Wydziale Farmaceutycznym z Oddziałem Analityki Medycznej pod opieką pani dr hab. Julity Kulbackiej.

Natomiast Klaudia Bardowska będzie realizowała swój projekt badawczy pt. „Biomarkery nawrotu i progresji w rakach pęcherza moczowego nienaciekających mięśniówki - związek z reakcją zapalną i aktywacją układu plazminogenu” w Klinice Nefrologii i Medycyny Transplantacyjnej na Wydziale Lekarskim Kształcenia Podyplomowego pod opieką pani dr hab. Doroty Kamińskiej.

W prace związane z przygotowaniem wniosku o dofinansowanie było zaangażowane Centrum Wspierania Nauki UMW, gdzie dr Katarzyna Skowrońska-Dzierzba koordynowała w styczniu br. składanie w sumie pięciu wniosków z Uczelni do programu „Diamentowy Grant”. W chwili obecnej Uczelnia czeka na oficjalne decyzje w sprawie przyznania środków na realizację dwóch projektów oraz przygotowuje się do podpisania umów o dofinansowanie na realizację projektów. Realizacja jednego z dwóch nagrodzonych  projektów rozpocznie się jeszcze w tym roku.