Wspólny program szkoleniowy ABM i naszej uczelni
(5.8.2020)

Rusza nabór do Akademii Badań Klinicznych - projektu, którego zadaniem jest poprawa jakości funkcjonowania systemu ochrony zdrowia poprzez optymalizację kosztów i poprawę procesów realizacji badań klinicznych.

Lek. Łukasz Zadka z prestiżową nominacją
(4.8.2020)

Lek. Łukasz Zadka, związany z Zakładem Histologii i Embriologii, został nominowany do Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2020 w kategorii Naukowiec Przyszłości za projekt nagrodzony w konkursie PRELUDIUM 14.

Trwa nabór wniosków o granty naukowe Fundacji Kościuszkowskiej
(3.8.2020)

Fundacja Kościuszkowska, w ramach Exchange Program to the US, rozpoczęła nabór wniosków o granty naukowe na prowadzenie projektów badawczych i rozwojowych w amerykańskich ośrodkach naukowych w roku akademickim 2021/2022.

Europejskie Dni Badań i Innowacji
(3.8.2020)

W dniach 22-24 września 2020 r. odbędą się Europejskie Dni Badań i Innowacji 2020 organizowane przez Komisję Europejską. W tym roku to wydarzenie odbędzie się całkowicie wirtualnie.

Komisja Europejska poszukuje kandydatów do Rady Naukowej ERC
(29.7.2020)

Niezależny Komitet Identyfikacyjny powołany przez Komisję Europejską rozpoczął nabór kandydatów na członków Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (ERC). Nominacje przyjmowane są do 30 września 2020 r.

Najlepiej publikujący w roku 2019
(28.7.2020)

530.048 przy 52 pracach - taki wynik osiągnął lider zestawienia pracowników UMW z najwyższym współczynnikiem IF dla publikacji za rok 2019, prof. Piotr Ponikowski. W pierwszej trójce towarzyszą mu prof. Jacek Szepietowski i prof. Andrzej Szuba.

Zaproszenie na szkolenie online "How to prepare a succesful proposal - meeting with evaluator"
(23.7.2020)

W ramach kampanii informacyjnej Krajowego Punktu Kontaktowego zapraszamy na spotkanie z ewaluatorem wniosków MSCA-IF, dr. Marcinem Łuczakiem.

Obrazowanie cząstek magnetycznych (magnetic particle imaging, MPI) - zaproszenie na webinarium
(23.7.2020)

Jim Mansfield z firmy Magnetic Insight przedstawi aktualne zastosowanie MPI w badaniach nad m.in. rakiem, stanami zapalnymi, w immunoterapii, neuroobrazowaniu czy hipertermii magnetycznej.

Polskie Powroty 2020. Edycja COVID-19
(20.7.2020)

Nabór wniosków skierowany jest do instytucji planujących zatrudnienie naukowców, których badania mogą przełożyć się na poszerzenie wiedzy i rozwiązanie istotnych problemów związanych z epidemią COVID-19.

SPUB - nowy konkurs
(15.7.2020)

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego uruchomiło system teleinformatyczny OSF, który umożliwia złożenie wniosków o finansowanie zadań na utrzymanie specjalnego urządzenia badawczego SPUB na rok 2021.