Konferencja „Tydzień z Horyzontem Europa”
(22.1.2021)

Sekcja Pozyskiwania Projektów informuje o wydarzeniu organizowanym przez Sieć Regionalnych Punktów Kontaktowych Programów Ramowych UE oraz Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych w dniach 8-12 lutego 2021 roku.

I konkurs INFOSTRATEG. Rusza nabór wniosków.
(5.1.2021)

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju rozpoczyna dziś nabór wniosków w I konkursie ogłoszonym w ramach w ramach Strategicznego Programu Badań Naukowych i Prac Rozwojowych „Zaawansowane technologie informacyjne, telekomunikacyjne i mechatroniczne” – INFOSTRATEG. Na dofinansowanie projektów z zakresu sztucznej inteligencji przeznaczono w nim 60 mln zł.

Formularz dla opiekunów naukowych w ramach grantu Marii Skłodowskiej-Curie Postdoctoral Fellowship
(23.12.2020)

Centrum Zarządzania Projektami (CZP) przygotowało formularz dla opiekunów naukowych o ugruntowanej pozycji, którzy chcieliby zaprosić do wspólnego projektu stypendystę w ramach grantu Marii Skłkodowskiej-Curie Postdoctoral Fellowship.

Ogłoszone konkursy NCN na I kwartał 2021 r.
(15.12.2020)

Narodowe Centrum Nauki ogłosiło kolejne konkursy dla naukowców: SHENG 2 i SONATINA 5. Termin składania wniosków do Centrum Zarządzania Projektami UMW mija 28 lutego 2021 r.

Horyzont Europa – nowa szansa na zdobycie funduszy na badania i innowacje
(11.12.2020)

Programy ramowe są największymi narzędziami finansowania badań naukowych i rozwoju technologicznego w Unii Europejskiej. Są to kilkuletnie programy służące rozwojowi priorytetowych dziedzin i rozwiązywaniu problemów ważnych z punktu widzenia polityki, gospodarki i społeczeństwa europejskiego. Ich historia sięga 1984 r., gdy ustanowiony został 1. Program Ramowy. Polskie instytucje naukowe i badawcze uczestniczą od 1998 r., czyli od 5. Programu Ramowego.

Stypendia Ministra dla wybitnych młodych naukowców w 2020 r. - nabór wniosków
(4.12.2020)

Centrum Zarządzania Projektami informuje, że możliwe jest już składanie wniosków o przyznanie Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla Wybitnych Młodych Naukowców w 2020 r. Termin przesyłania wniosków mija 31 grudnia 2020 r.

RUSZYŁ KONKURS NA WYŁONIENIE ZESPOŁÓW BADAWCZYCH W DZIEDZINIE BIOTECHNOLOGIA MEDYCZNA - ONKOLOGIA
(1.12.2020)

Sieć Badawcza Łukasiewicz – PORT Polski Ośrodek Rozwoju Technologii jako Podmiot Zarządzający dla programu Wirtualny Instytut Badawczy informuje o ogłoszeniu otwartego konkursu ofert na wyłonienie Zespołów Badawczych prowadzących działalność naukową w formie programu Wirtualny Instytut Badawczy w dziedzinie biotechnologia medyczna – onkologia.

Młodzi Naukowcy - szczegółowe informacje
(22.11.2020)

W związku z dużą ilością wniosków o przedłużenie projektów w ramach programu „Młodzi Naukowcy” Centrum Zarządzania Projektami przekazuje poniższe informacje:

Prezentacja ze szkolenia ABC pisania wniosków do NCN
(12.11.2020)

Centrum Zarządzania Projektami zorganizowało szkolenie dla pracowników naukowych dotyczące właściwego przygotowywanie wniosków o granty NCN. Informacje o najczęściej powtarzanych błędach znaleźć można w materiałach.

Konkurs - Wypracowanie i upowszechnienie przykładowych rozwiązań w zakresie współpracy szkół zawodowych z wyższymi – II edycja (współpraca szkół II)
(10.11.2020)

Szanowni Państwo,
ruszyła kolejna, IX runda konkursu konkursu: Wypracowanie i upowszechnienie przykładowych rozwiązań w zakresie współpracy szkół zawodowych z wyższymi – II edycja (współpraca szkół II).